وام شهریه

به منظور رفاه حال دانشجویان و تسهیل در پرداخت شهریه تحصیلی، صندوق رفاه وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری توسط اداره کل امور دانشجویی دانشگاه تهران، به دانشجویان متقاضی، وام ۴ درصد اعطا می‌نماید. مبالغ وام در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، به شرح جدول زیر می‌باشد. دانشجویان علاقمند می‌توانند پس از واریز شهریه و انتخاب واحد، نسبت به ثبت نام خود در سامانه گلستان و پورتال دانشجویی تا تاریخ 23/‏03/‏۱۴۰۰‬ مطابق راهنمای تصویری ارائه شده، اقدام نمایند.

مراحل دریافت وام:

1. ثبت درخواست وام و الصاق مدارک مربوطه در سامانه گلستان (ems.ut.ac.ir) توسط دانشجوی متقاضی وام،
تذکر 1: جهت تهیه سند تعهد محضری، به انتهای صفحه مراجعه نمایید.
تذکر 1: ثبت درخواست، به منزله اتمام مراحل ثبت نام نخواهد بود. بدون ارسال مدارک و تأیید آنها توسط کارشناس امور دانشجویی، به درخواست دانشجو ترتیب اثر داده نخواهد شد.
نکته: جهت اخذ وام شهریه، ثبت درخواست وام در هر نیمسال تحصیلی در هر دو سامانه¬ فوق الذکر الزامی می باشد. ولیکن ارائه مدرک و تضامین لازم، تنها یک بار در طول دوره تحصیلی نیاز است. 
2. بررسی درخواست وام در سامانه گلستان و اظهار نظر بر اساس مدارک و اطلاعات متقاضی توسط کارشناس امور دانشجویی و فرهنگی،
3. ثبت درخواست وام در سامانه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (bp.swf.ir) توسط دانشجوی متقاضی وام ،
4. بررسی درخواست وام و اظهار نظر براساس مدارک و اطلاعات متقاضی توسط توسط کارشناس امور دانشجویی و فرهنگی،
5. بررسی درخواست ها، ایجاد لیست، اختصاص اعتبار به لیست¬های درخواست و ارسال به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط اداره کل امور دانشجویی دانشگاه تهران،
6. بررسی لیست های درخواست، تامین اعتبار و ارسال لیست های درخواست به امور مالی صندوق رفاه توسط امور دانشجویان صندوق رفاه،
7. انجام امور مالی و واریز مبالغ وام ها به حساب¬های تعیین شده توسط امور مالی صندوق رفاه دانشجویان.
 
 
 
 
 
 
مراحل ثبت نام :
 
در سامانه جامع آموزش دانشگاه تهران (گلستان) به آدرس اینترنتی ems.ut.ac.ir درخواست خود را با تکمیل و ارسال فرم های مورد نیاز ثبت کنید.
تذکر1: ثبت درخواست، به منزله اتمام مراحل ثبت نام نیست. بدون ارسال مدارک و تأیید آنها توسط کارشناس امور دانشجویی، به درخواست دانشجو ترتیب اثر داده نخواهد شد.
تذکر2: حداقل تعداد واحد جهت ثبت نام وام شهریه در دوره کارشناسی ارشد 8 واحد و در دوره دکتری 6 واحد می باشد.
تذکر3: متقاضیان بایستی در اولین مراجعه به پردیس، اصل سند تعهد محضری و گواهی کسر از حقوق را به امور دانشجویی تحویل دهند. این فرم بایستی در یکی از دفاتر اسناد رسمی کشور به طور دقیق و خوانا تنظیم شده و به ثبت برسد. ارائه سند تعهد محضری برای کلیه وام های درخواستی در کلیه مقاطع تحصیلی دانشجویان فقط یکبار کافی است. لازم به ذکر است سند تعهد ثبت شده قبل از سال 1390 قابل پذیرش نمی باشد.
بازپرداخت وام شهریه با 4% کارمزد صورت می پذیرد که توسط صندوق رفاه دانشجویان با اصل بدهی جمع و محاسبه می-گردد. این وام بابت هزینه شهریه دانشجو است و صرفاً به حساب دانشگاه واریز می شود و بازپرداخت وام پس از فارغ التحصیلی خواهد بود. دانشجویانی که مایل به تقسیط بدهی خود (اقساط60 ماهه) می باشند، بایستی حداکثر 9 ماه پس از فراغت از تحصیل، ضمن مراجعه به امور دانشجویی پردیس، با پرداخت 10% از کل بدهی، دفترچه اقساط مربوط به وام را از امور دانشجویی و فرهنگی دریافت نمایند، در غیر این صورت طبق مقررات صندوق رفاه دانشجویان بایستی کل بدهی خود را نقداً بپردازند. اصل مدرک تحصیلی دانشجو تا تسویه حساب کامل بدهی مسترد نخواهد شد.
 
مدارک مورد نیاز جهت دریافت وام شهریه:
1 - سند تعهد محضری با ضامن معتبر (کارمند رسمی، پیمانی و یا کارمند بازنشسته )،
تبصره: دانشجویانی که متقاضی وام تحصیلی می باشند، باید سند مذکور را سریعاً به امور دانشجویی و فرهنگی ارائه نمایند،
2- آخرین حکم کارگزینی ضامن،
شایان ذکر است با توجه به شیوع بیماری کرونا ضمانت بازنشستگان سایر دستگاه¬ها، تا اطلاع ثانوی نیاز به ارائه گواهی کسر از حقوق ضامن نمی¬باشد.
3 - تصویر آخرین حکم استخدامی یا بازنشستگی (برای کارکنان دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی شامل وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و غیره الزامی نیست، ولی ارائه گواهی معتبر از آخرین محل خدمت آنان، جهت معرفی به صندوق رفاه دانشجویان الزامی است).
4 - تصویر آخرین فیش حقوقی.
توجه : تمامی گواهی¬های مذکور، باید صرفاً با عنوان صندوق رفاه دانشجویان - وزارت علوم تحقیقات و فن آوری صادر گردد در غیر این صورت فاقد ارزش خواهد بود.
تبصره: لازم است اصل مدارک، با رزولوشن 300 و با فورمت jpg یا jpeg بارگذاری شود.