عناوین خبر ها
آرشیو اخبار

متن خبر

نشست تخصصی بررسی اولویت های پژوهشی جزیره کیش در پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران برگزار شد

نشست تخصصی بررسی اولویت های پژوهشی جزیره کیش در پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران برگزار شد


در راستای توسعه‌ی ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت و بررسی اولویت‌های پژوهشی جزیره‌ی کیش، نشست تخصصی مدیران پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران با مدیران و مسؤولان معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، نیروی انتظامی و اداره راهنمایی و رانندگی کیش برگزار شد.
در آغاز این نشست که با حضور آقایان دکتر زنده دل معاون علمی پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران، دکتر زعفریان معاون توسعه و سرمایه گذاری پردیس، بهمن شیردل مدیر امور اجتماعی بهداشت و درمان سازمان منطقه آزاد کیش، سعید زاهدی رئیس اداره مطالعات فرهنگی و اجتماعی سازمان و سرگرد محمد زنگانه معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه کیش برگزار شد، معاون علمی پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران با اشاره به حضور استادان نامدار و دانشجویان نخبه در دانشگاه تهران، نقش این دانشگاه را در جامعه، نقشی اساسی و کلیدی دانست. وی ضمن تاکید بر دریافت اولویت های پژوهشی از سطح جزیره کیش، آمادگی پردیس را برای پاسخ‌گویی به مسائل و حل مشکلات اعلام کرد.
در این نشست، نمایندگان سازمان منطقه آزاد کیش با ارائه گزارشی از عناوین پژوهشی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان، بر موضوعاتی همچون بروز رسانی طرح‌های فرهنگی و اجتماعی جزیره و مسائل مربوط به سبک زندگی ایرانی اسلامی و تحکیم خانواده تاکید کردند.
سپس سرگرد زنگانه به نمایندگی از نیروی انتظامی و اداره راهنمای و رانندگی به موضوعاتی همچون ترافیک، سلامت روانی خانواده ها و ارتقای فرهنگ کیشوندی اشاره کرد و بررسی این موضوعات را دارای اهمیت و اولویت دانست.
دکتر زعفریان معاون توسعه و سرمایه گذاری پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران نیز ضمن تاکید بر اهمیت فعالیت  سازمان‌های مردم‌نهاد در سطح جزیره کیش، ایجاد مرکز مشترک آموزشی پژوهشی با سازمان را، 
راه حل مهمی برای توسعه‌ی فرهنگی اجتماعی و رفع مشکلات موجود دانست.
 
برگزاری کارگاه‌های روان‌شناسی، مشاوره و آموزش برخط و حضوری برای رفع مشکلات و بهبود روحی و روانی خانواده‌ها در جزیره کیش، از طرف دکتر زنده دل پیشنهاد شد که حاضران استقبال کردند و قرار شد برنامه ریزی های لازم برای برگزاری این دوره ها انجام شود.
در پایان این نشست مقرر شد موضوعات مهم مورد نظر، اولویت بندی شده و به معاونت علمی پردیس اعلام شود تا در قالب طرح پژوهشی و رساله‌ی دکترا ارائه گردد.
 
آدرس کوتاه :