عناوین خبر ها
آرشیو اخبار

متن خبر

شهر دانش با رویکرد بین المللی در پردیس کیش دانشگاه تهران ایجاد خواهد شد

شهر دانش با رویکرد بین المللی در پردیس کیش دانشگاه تهران ایجاد خواهد شد


دکتر نیلی احمد آبادی، رئیس دانشگاه تهران در جریان سومین جشن دانش آموختگی پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران که هفتم اردیبهشت ماه در محل سالن خلیج فارس مرکز همایشهای بین المللی جزیره کیش برگزار شد، با اشاره به ایجاد شهر دانش در پردیس مرکزی دانشگاه تهران ابراز داشت، این شهر را با رویکرد بین المللی در پردیس کیش نیز راه اندازی خواهیم کرد.
وی با اشاره به فقدان تکنولوژی های مولد و خوداتکا در کشور علت اصلی را دانش بنیان نبودن صنایع کشور دانست و مهمترین راهکار مقابله با این مشکل را نیز توسعه پارک های علم و فن اوری و شرکت های دانش بنیان عنوان نمود. دکتر نیلی احمد آبادی افزود، دانشگاه تهران علاقمند است فضای کسب و کار را برای دانش آموختگان خود فراهم کند و پارک های علم و فن آوری و شرکت های دانش بنیان با توجه به توسعه این مدل در دانشگاه تهران شکل گرفته اند.
رئیس دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت دانشگاه تهران برنامه جامع و کاملی برای ایجاد یک دانشگاه پیشرفته و کارافرین دارد. وی نقش دانش آموختگان را در انجام این برنامه بسیار حائز اهمیت برشمرد و با اشاره به وجود دفتر دانش آموختگان دانشگاه تهران ادامه داد، دانشگاه تهران بطور سازمان یافته خواهان حفظ ارتباط مستمر و سازنده با دانش آموختگان خود می باشد.
در بخش دیگری از این مراسم دکتر خلیلی عراقی رئیس پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران ضمن تبریک به دانش آموختگان و والدین ایشان، با ارائه گزارش مختصری از وضعیت دانش آموختگی در پردیس، تداوم رابطه این فارغ التحصیلان با دانشگاه محل تحصیل خود را خواستار شد.
رئیس پردیس کیش دانشگاه تهران ابراز داشت کشور زمانی در مسیر رشد و توسعه پایدار قرار خواهد گرفت که نیروهای کیفی و واجد شرایط فراهم آمده باشند و مدیران و مسئولان کشور نیز بتوانند این نیروها را به نحو شایسته ای مورد استفاده قرار دهند. وی ادامه داد کشوری می تواند به تکنولوژی های جدید دست یابد که از قابلیت تکنولوژیکی و یا قابلیت اجتماعی برخوردار باشد.
وی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد تا بسترهای لازم اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در کشور به گونه ای فراهم شود تا بتوان به بهترین وضع از توانائی ها و قابلیت های جوانان کشور بهره برد.
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی، امام جمعه جزیره کیش و عضو هیات علمی پردیس کیش سخنران دیگر این مراسم بود. وی ضمن اشاره به تاکید آموزه های دینی بر موضوع علم آموزی، برای علم سه مرحله آموزش، اولویتهای علمی و تبدیل علم به ثروت و صنعت را برشمرد. وی پس از تبریک به دانش آموختگان و خانواده های آنان ابراز امیدواری کرد که مرحله سوم علم برای ایشان به نیکی محقق شود.
دکتر علی اصغر مونسان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش که یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود، پشتکار و توکل بر خدا را مهمترین عامل موفقیت دانش آموختگان در ادامه زندگی خود دانست. وی برای ایشان آرزو کرد که با سعی و جدیت خود در مسیر سخت پیش رو، فرازها و فروردهای بسیار را با موفقیت هرچه بیشتر پشت سر بگذارند.
سومین جشن دانش آموختگی پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران با حضور حجت الاسلام والمسلمین علیدادی، امام جمعه جزیره کیش، شیخ یعقوب شمس، امام جمعه اهل تسنن کیش، دکتر نیلی احمد آبادی، رئیس دانشگاه تهران، دکتر خلیلی عراقی، رئیس پردیس کیش، دکتر علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر سید محمد حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران، دکتر علی محقر معاون دانشگاه تهران و سرپرست طرح ساماندهی دانشگاه , مهندس محمد محب خدایی، معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، هیات رئیسه پردیس کیش، جمعی از اساتید و کارکنان این پردیس و خانواده های دانش آموختگان با خواندن سوگند نامه و اهدای لوح و تندیس دانش آموختگی به دانش آموختگان پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران پایان یافت.
آدرس کوتاه :