عناوین خبر ها
آرشیو اخبار

متن خبر

شب فرهنگ و هنر پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران برگزار شد

شب فرهنگ و هنر پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران برگزار شد


 

شب فرهنگ و هنر پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران هم‌زمان با آخرین روز نیم‌سال نخست تحصیلی، شامگاه پنجشنبه سوم بهمن‌ماه جاری از ساعت ۱۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰ در تالار مولوی پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران و با حضور  دانشجویان، استادان و سایر دوست‌داران فرهنگ و هنر جزیره‌ی کیش برگزار شد.

در این آیین، دکتر کوروش صفوی استاد زبان‌شناسی و ادبیات فارسی با موضوع: تجربه‌ی بین‌المللی زبان فارسی، سخنرانی کرد. وی با تعریفی جامع از زبان معیارو تحلیل وضعیت کنونی زبان فارسی در قلم‌رو ملی و سرزمینی فارسی‌زبانان، به مقایسه‌ی زبان فارسی با زبان‌های زنده‌ی جهان پرداخت. فرهنگ، توسعه‌ی فرهنگی و الزام سرشارسازی زبان از مفاهیم فرهنگی در توسعه‌ی قلم‌رو زبان، بخش دیگری از سخنرانی دکتر کوروش صفوی در شب فرهنگ و هنر پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران بود.

ایشان در این بخش از سخنان‌ خود، از استعمار فرهنگی به استعمار کلان یاد کرد و افزود: این شیوه‌ی استعمار به‌طور نامحسوس و با پوشش زبان علم، هنر، فن‌آوری، سیاست و ظرفیت‌هایی از این دست به قلم‌رو ملی فرهنگ‌ نفوذ می‌کند و آن‌را زیر سلطه‌ی خود درمی‌آورد و فرهنگ‌ها ناگزیر از ایمن‌سازی و توان‌مندسازی خود در برابر این هجوم بی‌امان هستند.

در بخش پایانی این آیین، دکتر صفوی به پرسش‌های حاضران پاسخ داد. در پایان این مراسم، دکتر مجید علی‌زاده رییس پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران از حضور دکتر کوروش صفوی در این آیین علمی فرهنگی قدردانی کرد. یادآوری می‌شود این رویداد علمی‌فرهنگی با همکاری و تعامل معاونت فرهنگی‌اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش سامان‌ یافته بود.

 

 

آدرس کوتاه :