عناوین خبر ها
آرشیو اخبار

متن خبر

سخنرانی پروفسور ریچارد لازاروس استاد دانشگاه هاروارد در پردیس بین المللی کیش

سخنرانی پروفسور ریچارد لازاروس استاد دانشگاه هاروارد در پردیس بین المللی کیش


پروفسور ریچارد لازاروس که به منظور برگزاری یک کارگاه آموزشی سه روزه در زمینه حقوق محیط زیست به دعوت دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران به ایران سفر کرده است به دعوت معاونت بین الملل پردیس کیش دانشگاه تهران جهت سخنرانی و حضور در میان دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد حقوق، محیط زیست و دیگر علاقه مندان روز جمعه چهاردهم اسفند ماه در پردیس کیش حضور یافت. 
به گزارش روابط عمومی پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران سخنرانی علمی با عنوان: "موافقتنامه پاریس درخصوص تغییرات اقلیمی و وضعیت حقوق محیط زیست معاصر " با حضور اساتید، دانشجویان و کارشناسان در سالن اجتماعات این پردیس برگزار شد.
پروفسور لازاروس  به اهمیت بررسی حقوق  محیط زیست در کشور آمریکا اشاره کرد و گفت: آنچه می  تواند هم در ایالات متحده و هم در ایران مورد توجه قرار بگیرد بحث روز افزون منابع جهانی است . وی پرداختن به این مسئله را مورد منفعت جامعه ی جهانی دانست.
پروفسور لازاروس بحث خود را در سه بخش ارائه کرد . در بخش نخست به بحث های جدید در نظام حقوقی محیط زیست ایالات متحده پس از فاجعه ی نشت نفت در خلیج مکزیک در سال 2010 اشاره کرد. این واقعه با توجه به خسارات اقتصادی، اکوسیستمی و جانی سوالات زیادی در نظام حقوقی آمریکا ایجاد کرد. 
در بخش دوم این استاد دانشگاه هاروارد، به بررسی نقش کنگره آمریکا در تدوین حقوق محیط زیست پرداخت . با توجه به  روند نقض حقوق محیط زیست در آمریکا،  دلایل خوبی وجود دارد تا کنگره وارد عمل شود و با وضع قوانین جدید از انفعال محیط زیستی و نقض آن در آمریکا جلوگیری شود. 
لازاروس در بخش نهائی سخنرانی خود  به بررسی اوضاع حقوق محیط زیست در آمریکا بدون مشارکت کنگره پرداخت و تاثیرات احتمالی آن را در آمریکا و جهان مورد بررسی قرار داد .
آدرس کوتاه :