عناوین خبر ها
آرشیو اخبار

متن خبر

راه‌اندازی مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی در پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران

راه‌اندازی مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی در پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران


 
هم‌زمان با بیست و پنجم اردیبهشت، روز زبان فارسی و بزرگ‌داشت معمار زبان فارسی، حکیم فردوسی، مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی در پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران، راه‌اندازی شد.
 
این مرکز، به اقتضای مأموریت و مسؤولیت ملی و بین‌المللی پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران و با امکان‌سنجی همه‌جانبه و درخواست و پی‌گیری پردیس و دانشگاه و ارزیابی و سرانجام صدور مجوز قطعی از سوی وزارت علوم، به جرگه‌ی مراکز مهم آموزش زبان فارسی به زبان‌آموزان خارجی پیوست.
 
دانشگاه تهران، دارای قدیم‌ترین بخش آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان است و از زمان نوگشایی خود، با زمینه‌سازی، دعوت و استقبال از پژوهش‌گران و علاقه‌مندان به زبان فارسی در سراسر جهان، به هم‌افزایی و آموزش زبان و فرهنگ فارسی همت گماشته است و امروزه کمتر استاد نامدار آشنا با زبان فارسی را در جهان می‌شناسیم که به‌ گونه‌ای با بخش دانشجویان خارجی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، پیوند نداشته باشد.
 
هم‌چنین، کرسی‌های زبان فارسی دانشگاه تهران در دانشگاه‌های معتبر جهان، حاصل ایده‌های سازنده و تلاش استادان نامدار دانشگاه تهران در دهه‌های گذشته است که، مشعل زبان و فرهنگ فارسی را در جهان، برافروخته نگاه داشته است. 
 
حضور و توسعه‌ی زبان فارسی در دانشگاه‌های آکسفورد، مادرید، پکن، استراس‌بورگ، پاریس، بلگراد، مسکو، پرینستون، فلورانس، کراکوف، بامبرگ و توکیو، نمونه‌های روشن مسؤولیت پذیری نماد آموزش عالی کشور در برابر زبان و فرهنگ ملی است.
 
مرکز آموزش زبان فارسی پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران، با هدف آموزش زبان و فرهنگ ایران به دانشجویان خارجی و فرزندان ایرانی خارج از کشور، و به پشتوانه‌ی تجربه‌ی دانشگاه تهران، در مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی(دهخدا)، دانشکده‌ی ادبیات و علوم انسانی و متخصصان آموزش زبان فارسی و‌ گروه‌های آموزشی مرتبط در پردیس بین‌المللی کیش، راه‌اندازی شده است و با توجه به رویکرد مشترک دانشگاه تهران و منطقه‌ی آزاد کیش در بین‌المللی سازی آموزش عالی، بی‌گمان، جایگاهی اعتمادآفرین در میان دانشگاه‌های حاضر در این جزیره‌ی راهبردی، خواهد یافت. 
 
توسعه‌ی زبان و فرهنگ فارسی، هم‌افرایی و راه‌اندازی دوره‌ی مشترک با دانشگاه‌های معتبر جهان، تبادل استاد و دانشجو و راه‌اندازی رشته مقطع‌های بین‌المللی، از مهم‌ترین رویکردهای بین‌المللی‌سازی دانشگاه تهران در پردیس بین‌المللی کیش است.
 
دکتر مجید علی‌زاده رئیس پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران، صبح امروز شنبه بیست و پنجم اردیبهشت، با شادباش روز زبان فارسی به یکایک فرزندان ایران در سراسر گیتی و سپاس از اهتمام مقامات بلندپایه‌ی دانشگاه تهران و وزارت علوم، نوگشایی و راه‌اندازی مرکز آموزش زبان فارسی پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران را در این روز فرخنده،اعلام کرد.
 
برنامه‌ها و چگونگی پذیرش و دوره‌های استاندارد آموزشی و گواهی‌نامه‌ها، متعاقباً به آگاهی علاقه‌مندان و داوطلبان خواهد رسید.
 
پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران
آدرس کوتاه :