عناوین خبر ها
آرشیو اخبار

متن خبر

دیدار رییس مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو با معاون بین الملل پردیس کیش

دیدار رییس مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو با معاون بین الملل پردیس کیش


خانم دکتر ماریا گن رییس مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو روز بیست و یکم اردیبهشت ماه سال جاری با معاون بین الملل پردیس کیش دانشگاه تهران دیدار و گفتگو کرد. دکتر ماریا گن همچنین مسئول اتاق ایران دانشگاه دولتی زبان شناسی مسکو و استاد زبان فارسی این دانشگاه نیز می باشد. 
در این ملاقات دکتر گن به تشریح فعالیت ها و برنامه های آموزشی و پژوهشی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در مسکو پرداخت و همچنین به نمایندگی از دانشگاه دولتی زبان شناسی مسکو علاقمندی این دانشگاه را به گسترش همکاریهای علمی و آموزشی با پردیس کیش دانشگاه تهران اعلام نمود. 
در ادامه دکتر محمدرضا سعید آبادی، معاون بین الملل پردیس کیش دانشگاه تهران نسبت به همکاری های علمی و آموزشی از جمله تبادل استاد و دانشجو بین دو دانشگاه اعلام آمادگی نمود. وی همچنین ظرفیت های بین المللی پردیس کیش از جمله پذیرش دانشجو برای شرکت در دوره های کوتاه مدت سه ماهه و شش ماهه برای یادگیری زبان فارسی و آشنایی با فرهنگ، تمدن و تاریخ ایران را بر شمرد. 
دکتر ماریا گن نیز با توجه به ارتباطات سیاسی و تجاری تنگاتنگ دو کشور ایران و روسیه تمایل برای آموزش زبان فارسی را در کشور روسیه رو به افزایش دانست و ابراز امیدواری کرد با برقراری و گسترش ارتباط بین رایزنی فرهنگی ایران در مسکو و پردیس کیش علاقمندان به یادگیری زبان فارسی بتوانند از امکانات پردیس کیش استفاده نمایند. 
 
 
آدرس کوتاه :