عناوین خبر ها
آرشیو اخبار

متن خبر

دو دانشجوی کرد عراقی پس از دفاع از پایان نامه خود عنوان کردند: پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران بهترین انتخاب برای ادامه تحصیل ما بود

دو دانشجوی کرد عراقی پس از دفاع از پایان نامه خود عنوان کردند: پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران بهترین انتخاب برای ادامه تحصیل ما بود


دو دانشجوی کرد عراقی پس از دفاع از پایان نامه خود عنوان کردند:
پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران بهترین انتخاب برای ادامه تحصیل ما بود

دو دانشجوی کرد عراقی خانم شنی اسماعیل طه و آقای کوسار امین فتاح پس از دفاع از پایان نامه های خود در گفتگویی صمیمانه با روابط عمومی پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران نظرات و دیدگاههای خود را از تحصیل در پردیس کیش ابراز کردند.
این زوج دانشجو که در ماه جاری موفق به دفاع از پایان نامه خود با نمره عالی شدند، از تجربیات خود در پردیس کیش و چگونگی انتخاب جزیره کیش برای ادامه تحصیل سخن گفتند.
آقای کوسار امین فتاح در پاسخ به این سوال که چرا ایران، دانشگاه تهران و پردیس بین المللی کیش را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کردند ابراز داشت: «به دلیل تصویر ذهنی بدی که نسبت به ایران در رسانه های غیر ایرانی وجود داشت ابتدا در مورد انتخاب دانشگاه تهران مردد بودیم، اما با تحقیقات بیشتر نهایتا اینجا را برای ادامه تحصیل انتخاب کردیم.» وی دلایل خود و همسرش برای رسیدن به این نتیجه را نزدیکی زبان فارسی به کردی، سطح بالای دانش در دانشگاه تهران و تطابق فرهنگی اقلیم کردستان عراق با کشور ایران عنوان نمود.
در ادامه خانم شنی اسماعیل طه دلیل انتخاب پردیس بین المللی کیش را زیبایی و آرامش جزیره کیش برشمرد و گفت: «پس از انتخاب دانشگاه تهران برای ادامه تحصیل، سفری به تهران داشتیم، اما با توجه به اینکه تهران متاسفانه شهری شلوغ، آلوده و پرترافیک است در مورد امکان تحصیل در جایی به غیر از تهران پرسیدیم و خوشبختانه پردیس بین المللی کیش به ما پیشنهاد شد. پس از ورود به جزیره، اگرچه در ابتدا به خاطر گرمای هوا کمی غافلگیر شدیم، اما زیبایی جزیره، آرامش و پیشرفته بودن این شهر باعث شد انتخاب نهایی خود را انجام دهیم».
کوسار امین فتاح در ادامه از خونگرمی و مهمان نوازی مردم ایران به خصوص خانواده پردیس کیش اعم از اساتید، دانشجویان و کارکنان این پردیس تمجید کرد و علت سطح بالای آموزش خود و همسرش و یادگیری سریع زبان فارسی را ارتباط گرم و صمیمی ایشان دانست.
وی کیفیت علمی دانشگاه تهران و پردیس بین المللی کیش را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: «با توجه به اینکه ایران درگیر مسایل و مشکلات بسیاری است و از نظر بین المللی تحت فشار می باشد، اما دانشگاه تهران به خوبی توانسته است خود را با دانش روز جهان تطبیق دهد.»
خانم شنی اسماعیل طه نیز از امکانات پردیس بین المللی کیش ابراز رضایت کرد و گفت: «همه امکانات در پردیس بسیار عالی بود و همه پرسنل وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام می دادند.» وی وضعیت خوابگاههای پردیس را هم بسیار عالی توصیف کرد و نظافت و نظم خوابگاهها و فضای داخلی پردیس را ستودنی دانست.
این زوج فارغ التحصیل در پایان از تمامی خانواده پردیس بین المللی کیش به ویژه آقای دکتر خلیلی عراقی، رئیس پردیس، معاون اسبق و کنونی ارتباطات و امور بین الملل، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، مدیر گروه طراحی صنعتی، کارکنان واحد بین الملل و آموزش پردیس تشکر کرده و کیفیت بالای آموزش خود را مدیون و مرهون ایشان دانستند. ایشان سپس ابراز امیدواری کردند که بتوانند تحصیل خود را در مقطع دکتری نیز در پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران ادامه دهند.


 

آدرس کوتاه :