نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دفتر انتقال فناوری

دفتر انتقال فناوری


این دفتر با هدف ایجاد فضای مناسب برای سرمایه‌گذاران و صنایع جهت ارتباط با پردیس بین المللی کیش تشکیل شده و با توجه به ظرفیت مناسب دستاوردهای فناورانه از سوی دانشجویان و اساتید پردیس بین المللی کیش، زمینه سازی انتقال فناوری به صنعت و جذب سرمایه گذار را از ارکان اصلی خود می داند.
از طرف دیگر، صنایع مستقر در کیش می‌توانند با تعریف پروژه‌ها مورد نیاز از مشاوره‌های اساتید و نیروی جوان و خلاق دانشجویی در جهت پیشبرد اهداف استفاده نمایند. نمونه ای از دستاوردهای فناورانه پردیس بین المللی کیش در این دفتر به شرح زیر می باشد:

ربات جمع آوری نفت از سطح دریا
سالانه مقادیر هنگفتی نشتی نفت در دریا ایجاد می شود. عملکرد این ربات به گونه ای است که ابتدا میزان آلودگی نفتی محیط را شناسایی کرده، با الگوریتم های بهینه سازی شده شروع به جمع آوری نفت می کند و با استفاده از روش های ابتکاری و در عین حال ساده قادر به جداسازی نفت از آب در مخزن خود می باشد. این طرح در گروه مهندسی مکاترونیک ساخته شده و موفق به دریافت گواهینامه ثبت اختراع گردیده است.


ربات توانبخشی دست انسان بر مبنای الگوهای تسهیل عصبی-عضلانی گیرنده های عمقی

عدم تطابق و همکاری نادرست عصبی-عضلانی بین مغز انسان و اعضای بدن از مشکلات بیماری های سکته مغزی و ضایعات نخاعی می باشند. جهت بهبود بیمار دوره های درمانی طولانی مدت و پر چالشی پیش روی بیمار، پزشک معالج و فیزیوتراپیست می باشد ربات توانبخشی با قابلیت ثبت داده های حرکتی دست بیمار و کمک کردن بیمار جهت رسیدن به هدف مورد نظر می تواند روال درمانی بیمار را آسان تر و دقیق تر نماید. این طرح در گروه مهندسی مکاترونیک ساخته شده و موفق به دریافت گواهینامه ثبت اختراع گردیده است.

طراحی و بهسازی سیستم کنترل Boxer Bench-top Autoclave شرکت همانند ساز بافت
این سیستم به سفارش شرکت همانند ساز بافت کیش به منظور افزایش راندمانِ تولید، طراحی و ساخته شده و موفق به دریافت گواهی کیفیت عملکردی نیز گردیده است.