عناوین خبر ها
آرشیو اخبار

متن خبر

دانشجوی دکتری پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران در بین برگزیدگان نخبه شصت و یکمین دوره جایزه البرز

دانشجوی دکتری پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران در بین برگزیدگان نخبه شصت و یکمین دوره جایزه البرز


علیرضا اسپرهم، دانشجوی دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران موفق به کسب جایزه بنیاد فرهنگی البرز شد.

به گزارش روابط عمومی پردیس کیش، همایش ملی شصت و یکمین دوره جایزه البرز در بخش نخبگان جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ با حضور دکتر بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، حجه الاسلام و المسلمین دکتر سید مهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و برگزیدگان این همایش در سالن همایش‌های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

در این همایش از ۶۱ نفر از نخبگان و برترین‌های علمی، شامل ۶ دانشمند، ۸ مخترع و فناور، ۷ نفر از طلاب، ۱۰ تن از دانشجویان علوم پزشکی و ۳۰ نفر از دانشجویان علوم پایه، علوم انسانی، علوم فنی، کشاورزی و هنر تقدیر به عمل آمد.

در بخش برترینهای دانشجویان غیر پزشکی علیرضا اسپرهم، دانشجوی دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی از پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران و نویسنده بیش از ۷۰ مقاله در مجلات معتبر علمی و دارای ثبت اختراع موفق به کسب جایزه این بنیاد شامل جایزه نقدی، گواهی و تندیس جایزه البرز شد.

بنیاد فرهنگی البرز در سال ۱۳۴۲ شمسی با هدف کمک به اشاعه فرهنگ کشور و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهندگان برتر ایرانی و تشویق دانشجویان و دانش آموزان برگزیده و نخبگان و نوجوانان با استعداد ایرانی، از طریق اعطای «جایزه البرز» به همت مردی خیراندیش و نیک سیرت، مرحوم حسینعلی البرز تأسیس و وقف گردیده که طی بیش از نیم قرن، چندین هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را مورد حمایت و تشویق قرار داده است.

این مهم در سال‌های اخیر در قالب همایش‌های ملی با همکاری مراجع ذی ربط از جمله وزارت علوم، تحقیقات و فناوری محقق شده است. ‌

  

  

آدرس کوتاه :