عناوین خبر ها
آرشیو اخبار

متن خبر

خبر کارگاه آموزشی «بازیابی اطلاعات و اسناد سازمان ملل متحد»

خبر کارگاه آموزشی «بازیابی اطلاعات و اسناد سازمان ملل متحد»


 
 
برگزاری کارگاه آموزشی «بازیابی اطلاعات و اسناد سازمان ملل متحد» در پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران
کارگاه آموزشی با عنوان «بازیابی اطلاعات و اسناد سازمان ملل متحد» روز شانزدهم آذر ماه سال جاری با حضور 22 دانشجوی رشته های حقوق در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران برگزار شد. این کارگاه به همت گروه حقوق پردیس کیش به ویژه دکتر فریده شایگان عضو هیأت علمی این پردیس و با همکاری مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد ارائه شد.
مدرس کارگاه نازنین قائم مقامی فراهانی، کتابدار مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران، مباحث خود را با معرفی سایت سازمان ملل متحد و سایت این سازمان در ایران و نحوه بازیابی اسناد و اطلاعات از صفحات آنها، به ویژه سایت اصلی سازمان ملل متحد  آغاز کرد.  وی سپس ضمن نشان دادن عکس های تاریخی مربوط به زمان تأسیس سازمان ملل متحد، بر این نکته تأکید کرد که ایران از اعضای مؤسس این سازمان بوده است. 
در ادامه این کارگاه در مورد اسناد و اطلاعات موجود بر روی سایت های کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد، کتابخانه داگ هامر شولد، و کتابخانه دیداری و شنیداری ملل متحد که می تواند برای انجام پژوهش های حقوقی، به ویژه برای دانشجویان رشته حقوق بین الملل مفید باشد، توضیحات لازم ارائه شد. 
این کارگاه آموزشی با ارائه گواهی حضور به شرکت کنندگان و تقدیم تقدیر نامه به مدرس کارگاه، به کار خود پایان داد. 
 
 
آدرس کوتاه :