عناوین خبر ها
آرشیو اخبار

متن خبر

بازدید هیاتی از نمایندگان دانشگاه های البرتای کانادا وUCC ایرلند از پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران

بازدید هیاتی از نمایندگان دانشگاه های البرتای کانادا وUCC ایرلند از پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران


این هیات متشکل از پروفسورJB McCarthy، مدیر توسعه مرکز نوآوری دانشگاه (UCC) "University College Cork" ایرلند، پروفسور Patrick Fitzpatrick، استاد ممتاز ریاضیات و مشاور این دانشگاه، Dan Fredrick، مدیر توسعه و ظرفیت های بین المللی دانشگاه Alberta کانادا به همراه هیاتی از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی روز ششم اردیبهشت از پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران بازدید و با تعدادی از مسئولین این پردیس گفتگو کردند.
در این گفتگو که با حضور دکتر سعید آبادی معاون بین الملل و دکترکوچک زاده معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی پردیس کیش انجام شد، طرفین در راستای تقویت همکاری های دو جانبه بین المللی در حوزه های دانشجویی، علمی و پژوهشی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در ابتدای این نشست دکتر سعید آبادی ضمن استقبال از گسترش همکاری های بین المللی با دانشگاههای طرف مذاکره، این همکاریها را بر پنج اصل استوار دانست. وی این اصول را ایجاد دوره های مشترک، تبادل دانشجو و استاد، برگزاری کارگاه های آموزشی مشترک، برگزاری دوره های کوتاه مدت و بلند مدت آموزش زبان فارسی و پذیرش دانشجویان خارجی در دوره کارشناسی ارشد مطالعات ایران بر شمرد.
در این دیدار گسترش فعالیت های بین المللی در خصوص پروژه های مشترک تحقیقاتی در زمینه های مختلف اعم از علوم دریایی وصنعت توریسم مورد تاکید طرفین قرار گرفت. همچنین از سوی طرف ایرانی، با توجه به وجود «آموزش ادیان» در دانشگاه Cork  ایرلند، «مطالعات اسلام» نیز به عنوان یکی دیگر از محورهای این همکاری پیشنهاد شد.
لازم به ذکر است که دانشگاهCork  یکی از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی ایرلند است که در سال 1845 تاسیس شده و از نظر رتبه علمی در بین 2% بهترین دانشگاه های جهان می باشد. همچنین دانشگاه Alberta کانادا که در سال 1908 تاسیس شده است، بر اساس رتبه بندی QS در بین 100 دانشگاه برتر جهان قراردارد و در حال حاضر پذیرای بیش از 7000 دانشجوی خارجی از جمله 600 دانشجوی ایرانی می باشد.
در پایان نمایندگان دو دانشگاه به منظور آشنایی بیشتر با پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران از این پردیس بازدید بعمل آوردند.

 
 
آدرس کوتاه :