متن خبر

بازگشت به صفحه کامل

بازدید استاندار هرمزگان از پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران

بازدید استاندار هرمزگان از پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران


 
دکتر فریدون همتی استاندار محترم هرمزگان، صبح روز جمعه بیست و یکم شهریورماه 1399 در جریان سفر به جزیره زیبای کیش از طرح توسعه‌ی پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران بازدید کرد. در این بازدید، دکتر مجید علی‌زاده رییس پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران با تشریح اهداف و رویکردهای توسعه‌ای این پردیس گفت: دانشگاه تهران در راستای تحقق بخشیدن به ماده‌ی 64 قانون برنامه ششم و در جهت گسترش همکاری های بین المللی از جمله راه اندازی مدرسه بین المللی کسب و کار، تاسیس شعب مشترک با دانشگاه های مطرح بین المللی و جهان اسلام، در حال اجرای طرح جامع توسعه فیزیکی خود در شهرک دانشگاهی جزیره کیش است. در این بازدید و با هدف حمایت استان از طرح توسعه‌ی پردیس، در تخصیص بودجه‌ی استانی به این طرح، تصمیماتی اتخاذ شد. طرح توسعه‌ی پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران، در زمینی به مساحت 92700 متر مربع در جنوب غربی جزیره‌ی زیبای کیش واقع شده است.
 
استاندار هرمزگان و همراهان، سپس در پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران حضور یافتند و از لابراتوار تخصصی هوش مصنوعی با رویکرد اینترنت اشیاء و علوم داده و همچنین فضای کار اشتراکی مرکز نوآوری پردیس، کارگاه های تخصصی طراحی صنعتی، مرکز تندرستی و  آزمایشگاه های تخصصی آن، زیر ساختهای آموزش الکترونیکی و سایر امکانات آموزشی و پژوهشی پردیس بازدید کردند.
دکتر فریدون همتی همچنین، در جلسه‌ای با حضور هیأت رئیسه‌ی پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران، مدیرکل حوزه‌ی استاندار و بخشدار کیش، در باره‌ی همکاری های علمی، پژوهشی و اجرایی استان هرمزگان و پردیس بین المللی کیش به عنوان بازوی علمی‌اجرایی،  گفت‌وگو و تبادل نظر کرد. ارتباط پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران با دانشگاه‌های استان، حمایت‌های استانی از طرح‌ها و اهداف توسعه‌ای پردیس در راستای تحقق اهداف دانشگاه نسل چهارم(دانشگاه اثر گذار) و توسعه‌ی کسب و کار دانش‌بنیان و هسته‌های فن‌آوری محور با رویکرد گذار به انقلاب صنعتی چهارم، از جمله‌ مواردی بود که دکتر رضا زعفریان معاون توسعه و سرمایه گذاری پردیس و دکتر مرتضی زنده دل خیبری معاون علمی پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران  به تشریح آن پرداختند.
 
 استاندار هرمزگان در پایان این بازدید و نشست راهبردی،  با اشاره به امکانات پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران و فرصت‌های موجود، شرایط را برای ارتباطات هرچه بیشتر و موثرتر استان با این پردیس مساعد دانست و ضمن ابراز خرسندی از فرصت‌سازی دانشگاه تهران در جزیره زیبای کیش و ظرفیت ارزشمند پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران، اعلام داشت این پردیس می تواند به عنوان معین دانشگاه‌های سطح استان به ویژه دانشگاه هرمزگان باشد و در این راستا مقرر شد، جلساتی منظم میان استانداری، دانشگاه هرمزگان و پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران جهت تهیه تفاهم‌نامه و شیوه نامه‌ی اجرایی تشکیل شود.
این رویداد مهم با قدردانی و سپاس دکتر مجید علی‌زاده رییس پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران از جناب آقای دکتر همتی استاندار محترم هرمزگان و همراهان، به‌‌پایان رسید.
گفتنی است، پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران، هم اکنون با بیش از 2800 دانشجو در 177 رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی، بزرگترین دانشگاه مناطق آزاد کشور و با عنایت به استانداردهای آموزشی و بر اساس ارزیابی ها، سرآمد دانشگاه‌ها و مراکز  آموزش عالی  فعال در منطقه است.
 
 
 
 
 
 
آدرس کوتاه :